Kategorie
Blog o Google Ads

Co warto wiedzieć przed uruchomieniem kampanii Google Ads?

Przewaga kampanii Google Ads nad innymi formami promocji, to jedna z najważniejszych wytycznych, która wpływa na skuteczność reklamy w Twoim biznesie. Warto jednak mieć na uwadze, że struktura konta Google Ads i ustawienia kampanii powinny zawsze zależeć od tego, co proponujemy, jak promują się nasi konkurenci, jak zachowują się potencjalni klienci i czy nasza firmowa strona jest odpowiednio przygotowania. Co warto wiedzieć przed wprowadzeniem kampanii na rynek? Podpowiadamy!

Skrupulatna analiza oferty

Przed ustawieniem kampanii warto sobie zadać pytanie, co chcemy promować. Od tego zależy właśnie właściwa struktura konta. Musimy zatem zdecydować, czy stawiamy na jedną kampanię, taką z kilkoma grupami reklam czy chcemy mieć kontrolę nad budżetem i promować część oferty w różnych lokalizacjach. Przy planowaniu Google Ads może okazać się również, że oferowana przez nas usługa jest na tyle niszowa i specyficzna, że niewiele osób będzie ją wyszukiwać. W takim przypadku należy wdrożyć kroki, które pozwolą na skuteczne reklamowanie usługi na rynku niszowym.

Dokładna analiza konkurencji na rynku

To właśnie analiza konkurencji daje wiele wskazówek, dotyczących tego w jaki sposób powinniśmy zaplanować określoną kampanię Google Ads. Nie warto zrażać się przed tym, że jednym z konkurentów może być duża firma wykorzystująca spore zaspoby na kampanię. W takim przypadku warto dostosować ustawienia do swoich możliwości i budować swoją przewagę opartą na Wyniku Jakości, kampaniach lokalnych, wizytówce Google Moja Firma czy przyjaznej i intuicyjnej stronie internetowej.

Przejrzysta i skuteczna strona internetowa firmy

Rozwój swojego biznesu zaczyna się przede wszystkim od dobrej wizytówki. Dlatego poprawnie zbudowana i intuicyjna strona internetowa pozwoli na większe możliwości w tworzeniu indywidualnych kampanii Google Ads. Należy dostosować stronę w taki sposób, aby potencjalny klient miał okazję spędzić na niej jak najwięcej czasu oraz znalazł tam wszystko, czego aktualnie potrzebuje.